11 Април, 2026

​Берлинското метро или как немците да разделят "Столипиново" от Жълтите павета

​Берлинското метро или как немците да разделят "Столипиново" от Жълтите павета

Деница Бояджиева

И каква стана тя - натурален българин от Варна, а не чумав джихадист е ритнал жената в берлинското метро. Тази сценка беше толкова грозна и налудничава, че фейсбук се превъзбуди повече и от английския на Фики Стораро, и подхрани неимоверна енергия у расисти, националисти и мултикултуралисти.

Крайните експерти по мигрантските въпроси успяха да извлекат от случката опорни точки в подкрепа на тезите си, но този път в обратен порядък.

Бранителите на мигрантските права с триумфиращо задоволство заеха нападателна позиция, а яростните "патриоти" отвърнаха в отбрана, че насилникът верно бил българин, ама не баш.

Всъщност той бил циганин с български паспорт, което едва ли не строго го разграничава от "чистата ни арийска раса".

Сякаш делението "Столипиново"- Жълтите павета по някакви неведоми пътища задължава германците да правят 

етнически разбор и ДНК анализ на всеки олигофрен с документи,

които изрично удостоверяват неговата националност.

Извинявайте, но колкото и да не ни се иска, и циганите са български граждани. Също както евреите, турците, арменците, гагаузите, помаците.

Както каза един познат, втвърден "пробежанец", този случай трябва да ни научи да не бързаме с обвиненията и предварителните нагласи и преди всичко да ни докаже, че насилието не е етническа или национална категория.

И действително, споделена отговорност на общност, етнос, религия или националност за действията на отделен индивид не може да има.

Всеки насилник трябва да си понесе наказанието, независимо дали е с българско или китайско гражданство и още по-малко дали е от "Максуда", или "Лозенец". И от това не следва да се правят индуктивни обобщения.

Нека позорната българска следа обаче да не дава криле на привържениците на идеята на Меркел за широко отворените европейски порти - берлинското метро е обеца на ухото на всички, които автоматично сочат с пръст мигрантите, но да не забравяме и някои други градове - Кьолн, Ница, Париж... 

Сподели:

Коментари (0)

Прогнозата за времето в събота, 11 април: Дъжд, сняг и гръмотевици

Прогнозата за времето в събота, 11 април: Дъжд, сняг и гръмотевици

Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 6°, на 2000 метра - около минус 2°   

Списъци, пари и документи на мъртви души: МВР разби схема за купуване на гласове в Монтана

Списъци, пари и документи на мъртви души: МВР разби схема за купуване на гласове в Монтана

Операции за противодействие на купуването на гласове се извършват в цялата страна преди предсрочните парламентарни избори

Планирана ротация на американски военнослужещи на полигон „Ново село“

Планирана ротация на американски военнослужещи на полигон „Ново село“

Общо 625 военнослужещи ще пристигнат на летище Варна, откъдето ще бъдат транспортирани до съвместното българо-американско съоръжение на Учебен полигон „Ново село“