7 Април, 2026

​Бивш митничар: Уволниха ме заради проверка на Мишо Бирата

​Бивш митничар: Уволниха ме заради проверка на Мишо Бирата

При проверката на бирената фабрика на покойния вече бизнесмен Михаил Михов - Мишо Бирата, са били установени множество нарушения по Закона за акцизите и данъчните складове.

Това разказа във временната комисия, която разследва случая, експертът от Агенция „Митници" Иван Манев, който е ръководил проверката.

По думите му малко след действията им, той е бил неправомерно уволнен и обвини тогавашните управляващи.

Пред депутатите уволненият служител на Агенция „Митници" разказа, че при проверката бирената фабрика е изглеждала като „разграден двор" -липсвали са заграждения, измервателни уреди, дневници за складови наличности и различни задължителни документи.

„Намерихме и рецептурник, в който подробно беше описано как да се произведе етилов алкохол от стара бира", уточни Манев.

При проверката е намерена и тетрадка, в която е записано и по дати количеството произведено спирт, която е предал по процедура в надзорното митническо управление в Лом. Манев разказа, че малко след това е бил уволнен от агенция Митници.

„След като написах тази докладна на малко по-късен етап, няколко пъти директорът на моята дирекция ми каза, че ще бъда уволнен, тъй като съм ударил хора на генерала - не на Ваньо Танов, а на друг генерал", допълни той.

Депутатите решиха на следващото заседание на комисията да поканят бившият директор на агенция Митници Ваньо Танов за изслушване.

Сподели:

Коментари (0)

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Тяхното настаняване в приемно семейство, което е готово да приеме двете деца едновременно е "изключително важно, за да може да се запази емоционалната връзка между тях", поясни служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

В края на 2025 година окончателното становище на Върховния административен съд отмени издаването на физически стикери за преминат технически преглед. В съответствие с европейска директива документите на хартия бяха заменени с електронни удостоверения.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Информационната кампания за популяризиране на приемната грижа е по проект, финансиран по Програма „Развитие на човешките ресурси“. Инициативата "Приеми ме" се осъществява с подкрепата на Българската православна църква.