9 Април, 2026

​Бивш шеф на НСС: Не съм издигал Пеевски, Доган не съм виждал от години

​Бивш шеф на НСС: Не съм издигал Пеевски, Доган не съм виждал от години

Израстването ми в кариерата няма нищо общо с ДПС . Аз съм разследвал Доган и съм го изпратил на съд за 10 години. От много години нe съм го виждал, нито съм го чувал.

Това обяви по телефона в ефира на Нова ТВ Ангел Александров, бивш шеф на Националното Следствие, човекът издигнал Ахмед Доган и дал шанс за кариерно израстване на Делян Пеевски.

Името му попадна във фокуса на медиите заради теглен кредит от КТБ през 2007 година, който погасил бързо след две години.

Александров атакува в прав текст представителите от Протестна мрежа, които коментираха преди това казуса около КТБ, намеквайки двусмислено, че някои от тях не са коректни в плащането на данъците си.

40 години работя като следовател, не очаквам тези, които съм разследвал да каже нещо добро за мен, атакува гостите в студиото на Нова ТВ, които го репликираха, че говори манипулативно, правейки определени внушения.

От многото кредити моето име просто е изнесено целенасочено. Няма да кажа името на човека, който се опитва да ме компрометира. И искам да кажа на тези младежи, че нищо не се опитвам да внушавам, някой друг се опитва да внуши нещо, по начина по който се поднася информацията. Теглил съм кредит от КТБ, купил съм си апартамент за 28 000 и след това го погасих, като продадох друго жилище – това може да се промени в Сметната палата. Но никой не пише затова, че преди да тегля кредита, ме мотаха 6 месеца и ме разследваха дали съм в състояние да го върна, отвърна на удара Александров.

Ангел Александров изтъкна, че заради професионалния си живот се е срещал с всички държавни мъже на тази страна – от Живков, Първанов, бивши и настоящи премиери, с тях имал взаимоотношения по служба. Но няма нищо общо с назначението на Делян Пеевски, просто това съвпада по времето, когато е бил шеф на Националното следствие.

Затова още веднъж призовавам вашите гости да бъдат по-коректни по-обективни, а не да поднасят само жълтинии на пресата, обърна се към гостите в студиото Ангел Александров.

Сподели:

Коментари (0)

Атлантици: Радев прави опасни внушения за бъдещето на България като член на ЕС и НАТО

Атлантици: Радев прави опасни внушения за бъдещето на България като член на ЕС и НАТО

АСБ с нарочна позиция по повод участието на абдикиралия президент в предстоящите парламентарни избори

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Politico: Повечето европейци смятат САЩ за по-голяма заплаха от Китай

Русия остава враг номер едно, като респондентите като цяло приемат необходимостта от по-силна европейска отбранителна позиция

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

Иван Анчев: Задържаните участници в изборните схеми са обичайно с криминален профил и влизат в сложни структури

"Ако искаме да имаме здрава държава, трябва да имаме една система за правоохрана и сигурност, която да е деполитизирана и да служи на закона, а не на партии", коментира зам.-министър на вътрешните работи