6 Декември, 2025

​Борислав Гуцанов: Премиерът не е говорил в прав текст за Кристалина Георгиева

​Борислав Гуцанов: Премиерът не е говорил в прав текст за Кристалина Георгиева

Не знам премиерът Пламен Орешарски да е подкрепил Кристалина Георгиева в буквалния смисъл на думата. Казва, че на този етап няма да предложи еврокомисар и се подразбира от подтекста, че би подкрепил Кристалина Георгиева. Не е говорил в прав текст, че това нещо ще се случи. Това заяви народният представител от Коалиция за България Борислав Гуцанов, на въпрос за подкрепата на Пламен Орешарски към Кристалина Георгиева.

Попитан дали са съгласни с този избор, Гуцанов заяви, че премиерът е този, който може да номинира еврокомисар и този въпрос да трябва да бъде отправен към Пламен Орешарски.

Затова, че е говорил за забавяне на оставката на правителството заради парламентарните неразбории, Гуцанов обясни, че е имал предвид, че в държавата в момента трябва да има спокойствие и предсказуемост. „Абсолютно съм убеден, че това е най-важното нещо, което трябва да се случва в България. В тази връзка след като специалисти са се произнесли ясно, че трябва да има актуализация на бюджета на Здравната каса, то нормално е, ако се наложи и, ако е проблем правителството един ден, два, три дена, не да се бърза да се дава оставката, а да има това спокойствие, което трябва да се даде на хората”, обясни още Гуцанов.

„За мен трябва да има спокойствие и предсказуемост. От тази гледна точка всяко едно държавническо решение за мен е по-важното и по-правилното от каквото и да е друго решение”, каза още Борислав Гуцанов.

Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.