30 Август, 2026

​Борисов: Българите горчиво ще се каят, че са докарали Станишев отново на власт

​Борисов: Българите горчиво ще се каят, че са докарали Станишев отново на власт

Българите горчиво ще се каят, че са докарали Станишев отново на власт. Ако българите не послушат предизборния лозунг на ГЕРБ, че България няма време за губене, няма да бъдат построени и довършени нито „Струма”, нито „Хемус”, защото Европейската комисия ще ни спре еврофондовете. Tова заяви председателят на ПП ГЕРБ Бойко Борисов на среща със структурите на ГЕРБ от Смолян и Перник, която се проведе в Смолян. По думите на Борисов, Станишев дезертира от отговорността да стане премиер. „Хареса му, като г-н Доган да си седи в сарая, да командва и да не подписва нищо. Да си премиер не е само длъжност. Това е отговорност. Хареса му и иска да е евродепутат. Щом от премиер си дезертирал до това да си евродепутат, нямаш място да спориш и да дебатираш с премиерите. Затова моят дебат е с Орешарски”, обясни Борисов. Той посочи, че БСП и ДПС знаят, че няма да станат по-приятни за хората, затова искат да ни изкарат, че всички сме маскари.

„Миков, който иначе всеки ден шмерекува, и спира регистрацията на 20-ата секунда, за да е нисък кворумът, вчера три пъти даваше почивка, за да долети „Атака” като бялата лястовица по жицата. Един час чакаха да долети бялата лястовица, а в очите им – страшна мъка. Накрая депутатите от „Атака” дойдоха като по команда по якета и анцузи. Вие си отговорите на въпроса по чия команда е станало това. За пореден път стана ясно, че без „Атака” правителството не може да съществува“, коментира председателят на ПП ГЕРБ. По думите му държавата е заложник на най-малката политическа партия в парламента и колкото по-бързо се направят избори, толкова по-добре и за БСП, и за ДПС. Борисов поиска да се мине веднага през предсрочни избори - 2 в 1 май месец, за да не се харчат 20 милиона след това за нови избори. Както ни подреди народът всички да се смирим и да изпълним волята му.

Днешната политика е политика на реваншизъм, не на знаещите и на можещите, а на онези, които могат да осигурят определен брой гласове от определено населено място. Това заяви пък заместник-председателят на партията Цветан Цветанов. „В момента държавата е в изключително тежка ситуация. Можем да говорим за външна изолация на сегашното правителство. Виждате, че докато представителите на ГЕРБ са в Брюксел или някъде другаде в Европа, нашият премиер открива ресторант във Виетнам. Първият български ресторант във Виетнам. А има много важни приоритети, които трябва да се следват“, подчерта Цветанов. По думите му силното развитие на регионите е силната страна на Граждани за европейско развитие на България, посочи Цветанов.

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)