"Според официалните данни на НСИ безработицата расте. Въпреки предизборните обещанията на Станишев да създаде нови 250 хиляди работни места".
Тази тъжна констатация направи на страницата си в социалната мрежа "Фейсбук" бившият премиер Бойко Борисов.
"Коефициентът на безработните само за една година се е увеличил с 0,6 процентна пункта в сравнение с 2012 г. , като е достигнал 12,9 на сто по официални данни. Популистката политика на управляващите води държавата към фалит. Дезертьорът Станишев ще катастрофира държавата и ще избяга в Брюксел", предупреждава лидерът на ГЕРБ.
Още от България
Депутатите приеха на първо четене бюджета за 2026 г.
След прегласуване на бюджета "за" бяха 143 депутати, "против" - 81, без въздържали се
След напускатето на катарската авиолиния: Илин Димитров с идеи за реклами на България в Катар
Посланикът на Катар Ал-Мушайри обърна внимание на необходимостта от повече туристическа информация и на арабски език, тъй като туристите от страната му пътуват често у нас
ГДБОП с операция по сигнали за злоупотреба във ВИК - Бургас
На 14 юли Бургаският апелативен съд освободи срещу парична гаранция директора на ВиК - Бургас Цветан Мирчев, който бе задържан седмица по-рано при акция на ГДБОП