11 Февруари, 2026

​Борисов: Какво искат – Цацаров да задържи нас или Орешарски, за да докаже, че е независим?

​Борисов: Какво искат – Цацаров да задържи нас или Орешарски, за да докаже, че е независим?

Убеден съм, че борим корупцията по високите етажи на властта. Доказателство е, че се увеличават парите в бюджета. Не смятам, че трябва да правим лов на вещици, лесно мога да подкарам Орешарски, Станишев, но това ли трябва да правим. При нас прокуратурата също е безконтролна като в Румъния, може да действа както си иска. Не съм избрал аз Цацаров за главен прокурор, избра го ВСС. Защо тогава и мен и Цветанов ни разкарват в прокуратурата и съдилищата. Ако аз го бях избрал Цацаров, щеше да ми е подчинен. Това обяви в интервю по Нова ТВ премиерът Бойко Борисов. Според него сега в обществото се правят масови внушения за обвързаности с Цацаров.

Какво искат - да дойде да ни задържи нас Цацаров, или Орешарски да задържи, за да докаже, че е независим. Главния прокурор в България не е подчинен на никого. Всяка сряда в 9 часа се виждаме с Цацаров, там е шефът на МВР, на ДАНС, на гранична полиция, на митниците, на ГДБОП и всеки от тях докладва какво се прави по контрабандата. Не повдигам темата Костинброд с Цацаров, това беше конспирация срещу ГЕРБ. Като ни сравнявате с Румъния, гледайте как се усвояват фондовете, ние сме пред тях. Ние сме с по-добри показатели, бихме ги и в съдебната реформа , заяви категорично Борисов, но не успя да посочи с какви действие това е постигнато. 

Борисов коментира и разкритията на Иван Костов, че Лукойл е ощетил държавата с над 1 мрлд. лева през годините.

Когато приватизирахме Нефтохим – Бургас Иван Костов беше премиер. Не съм съгласен с неговия стил сега. Само преди седмица в тази рафинерия откриха нова инсталация за милиони. Най-добре би било тогава като са приватизирали да е имало и друга компания. 1 200 млрд. сме събрали допълнително откакто сме на власт и то точно от акциз на горива, цигари и т.н. С това което правим в момента с контрол на всяка цистерна с горива приходите се вдигнаха с 60%. Добър е резултатът и с цигарените фабрики. Там тръгваме в обратен път – следим кога скача консумацията на електрическа енергия. Почват вечерта да произвеждат контрабанда и пращаме екипите за проверка, а те хвърлят цигарите през прозорците, обясни Борисов.

Сподели:

Коментари (0)

 „Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

„Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

"Той остава на равнището на общи формули – борба с олигархията, справедливост, съдебна реформа, независимост – но без яснота какво конкретно се предлага и как ще бъде реализирано. По външнополитическите теми двусмислеността е още по-видима", твърди Боряна Димитрова . 

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

"Те почти всички са излезли от разни НПО организации, получават пари през НПО-та, дават държавни пари на същите НПО-та и сега се сетили, че няма контрол"

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Близо година разглеждането на предложението се отлагаше под различен предлог