27 Февруари, 2026

​Борисов отрече правителство с БСП: Абсолютна спекулация, лъжат

​Борисов отрече правителство с БСП: Абсолютна спекулация, лъжат

Като абсолютна спекулация лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов окачестви инсинуациите, че се договаря с БСП за програмно правителство в рамките на този парламент. От няколко дни в контролирани медии се пускат подобни внушения, но според депутати от ГЕРБ това са поредните опорни точки на червената партия, която единствено цели да отдалечи във времето падането на кабинета на Орешарски. Тактиката, вероятно измислена от Моника Станишева била да се натрапва, че такова правителство се конструира, а ГЕРБ преговаря тайно.

БСП, ДПС и „Атака” безпардонно и брутално нарушиха споразумението, което политическите сили постигнаха в четвъртък, при президента Плевнелиев. И вместо да направим плавен преход в тежка за държавата ситуация и да насрочим избори, те започнаха да си приемат Закона за МВР, избраха си генерален секретар на ООН, назначават нови министри, свалят и качват нови зам.-министри. Освен това подписват в енергетиката договори за 20 години напред, коментира Борисов пред „24 часа”.

Той декларира, че партията му е готова за консултации за всяка дата, за която политическите сили се договорят. Борисов бе категоричен, че ГЕРБ винаги управлява сам и не влиза в никакви коалиции. 

Изборите и народът определя кой как управлява, а не задкулисно политиците да го решават. Затова че моля да не се спекулира с лъжи, че ще има ново правителство в рамките на този парламент, категоричен е Борисов.

Сподели:

Коментари (0)

Уволнената Иванка Динева: Получавах заплахи, имаше постоянен натиск, никога не отстъпих

Уволнената Иванка Динева: Получавах заплахи, имаше постоянен натиск, никога не отстъпих

"Освобождаването ми идва в момент, когато системата работи, а екипите са мобилизирани и фокусирани върху спасяването на човешки животи"

Майката на Николай Златков не може да погреба сина си, не я допускат дори до тялото му

Майката на Николай Златков не може да погреба сина си, не я допускат дори до тялото му

Ралица Асенова е посетила Съдебна медицина във Враца с намерение да подаде молба да бъде незабавно уведомена при освобождаването на тялото на 22-годишния Николай

Прокуратурата поиска още експертизи на телата на Калушев и двете момчета, открити под връх Околчица

Прокуратурата поиска още експертизи на телата на Калушев и двете момчета, открити под връх Околчица

Допълнителните експертизи са необходими, за да се установи точният час на смъртта на тримата мъже, защото има разлика в температурите на върха и в по-ниските части на планината