22 Март, 2026

​Борисов заминава за среща с Меркел

​Борисов заминава за среща с Меркел

Премиерът Бойко Борисов заминава днес на официално посещение в Берлин. То ще продължи и на 15 декември, понеделник, когато министър-председателят ще разговаря с Федералния канцлер на Федерална република Германия Ангела Меркел. Това съобщиха от пресцентъра на Министерски съвет.

В българската делегация са включени заместник министър-председателят по координация на европейските политики и институционалните въпроси Меглена Кунева, вицепремиерът по демографската и социалната политика и министър на труда и социалната политика Ивайло Калфин и заместник министър-председателят по европейските фондове и икономическата политика Томислав Дончев.

В официалната делегация участват и народните представители Цветан Цветанов, председател на ПГ на ПП ГЕРБ, Радан Кънев, съпредседател на ПГ на Реформаторския блок и Делян Добрев, председател на Комисията по енергетика в Народното събрание.

Програмата на посещението предвижда разговори на премиера Бойко Борисов с председателя на Бундестага проф. Норберт Ламерт и среща на вицепремиерите и народните представители с парламентарната фракция ХДС/ХСС. Министър-председателят ще разговаря с председателя на фондация „Конрад Аденауер“ д-р Ханс-Герт Пьотеринг и ще се срещне с представители на българската общност в Берлин.

Сподели:

Коментари (0)

Водач на линейка загина в тежка катастрофа с автобус

Водач на линейка загина в тежка катастрофа с автобус

Линейката е пътувала към Велико Търново с акушерка, майка и двумесечно бебе. Те са транспортирани в болницата във Велико Търново.

Облачно и дъждовно, силни пориви на вятъра на изток, планините са в облаци

Облачно и дъждовно, силни пориви на вятъра на изток, планините са в облаци

Максималните температури ще са предимно между 7° и 12°, в София - около 8°. В планините ще е облачно с валежи от сняг.

МВР и МЗХ се натъкнаха на склад в Хасково със стотици тонове храна с неясен произход

МВР и МЗХ се натъкнаха на склад в Хасково със стотици тонове храна с неясен произход

"Продуктите не са били съхранявани при нормални условия и вероятно са били връщани от магазини",заяви служебният министър Иван Христанов