Нова доматена атака на парламента от недоволни граждани се подготвя пред парламента. Освен Николай Колев Босия, днес към недоволните се включва и Дончо Дудев, известен от зимните протести през 2013 г. Той обяви, че е подал уведомление за протест до общината, но днес полицаи са им иззели личните карти и пишат протоколи. Освен това е изместено и мястото за протест – по-близо до Художествената академия, и отдалечено от служебния вход на парламента. Дудев показа порция яйца, които е приготвил за депутатите, защото са предали интересите на обществото, съдействали са за грабежа на КТБ, провалили са референдума за гласуването, позволили са Мая Манолова да стане омбудсман, а в енергетиката продължава да действа хаос.
Босия отново ще разчита на традиционния арсенал – развалени домати. Според него действията на полицията днес са незаконни, а два съдебни състава са се произнесли, че замерянето с домати е допустима форма на протест. Очаква се към 8,30 ч към тях да се присъединят и други бунтари.
Още от България
Радев с остър коментар за незаконния град край Варна, мълчи за "Камчия"
"Това не е само незаконно строителство. Тук са вързани и много други процеси, насочени срещу националната сигурност на България."
Божанов: Ако не само символно, но и реално Радев започне да ни откъсва от сърцето на Европа, ДБ ще реагира светкавично и остро
Той допусна, че на закритите срещи с чуждестранните партньори, както и на сегашната с френския президент Еманюел Макрон, българският премиер говори по-умерено
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"