12 Януари, 2026

​Босия: Офицер от РУМНО направи Яне земеделец, Янев: Ще съдя този трол

​Босия: Офицер от РУМНО направи Яне земеделец, Янев: Ще съдя този трол

Втора порция скандал заформиха в студиото на bТВ дисидентът Николай Колев - Босия и лидерът на РЗС Яне Янев. 

Вчера Босия обяви, че Янев е агент „Хлапето” и продължава да бъде действащ. Затова и името му не е обявено сред доносниците.

По мой адрес съм чувал какви ли не небивалици. Водил съм много дела и съм печелил. Ако аз съм агент – Босия отива директно в затвора, защото разгласява държавна тайна и попада под ударите на закона. Проверяван съм като народен представител три пъти. Има персони, които играят рлолята на тролове, пускатги в публичното протранство за да отклоняват общественото внимание. Босия преразказва измислици от вестниците на Дилян Пеевски, защити се Янев.

Босия, който също присъства в студиото обяви, че Янев първо е бил член на Демократическата партия и Стефан Савов го е изгонил заради агентурна дейност. Бил е вербован от транспортна милиция заради това, че е обратен, хомасексуалист. Но агентите на криминална са ползвани и Държавна сигурност, посочи Босия.

Според него Светослав Стефанов, който е бил сърагник на Янев се е явил на тест в Института по психология на МВР и за минути е разказвал за сексуалния тормоз, който Янев му е е оказвал. Експертите от института смятат, че е казвал истината. Аз също ще съдя Янев, че твърди, че имам жълта книжка. Янев е измислен земеделец, стана земеделец 2004 г. на Конгреса на аграрната партия, а с него е бил офицер на РУМНО – Радион Попов, разказа още Босия.

Той разкри, че лидерът на Атака е настоящият депутат, който е бил агент на Криминална полиция и е ползван от ДС. Сидеров е хванат за кражба на скъп фотоапарат за 900 долара. И заради това е бил вербуван от криминална полиция, заяви Босия.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите