БСП може да подкрепи закона за спасяване на КТБ, който предлага Националната банка, но само ако преди това бъдат представени пълни анализи от страна на БНБ какво е състоянието и колко ще струва спасяването на трезора на Цветан Василев. Това обяви председателят на червените депутати Атанас Мерджанов, който заедно с Румен Гечев представяха БСП на консултациите при президента.
Няма срокове, в които БНБ да представи своя анализ, стана ясно от думите на Мерджанов.
Председател на червените депутати потвърди, че правителството ще предложи актуализация и на държавния бюджет. На заседанието обаче не са били обсъдени конкретни параметри на актуализацията, каза още Мерджанов.
Още от България
ДБ: Стоте дни на Радев създадоха нови рискове и овладяване на проваления модел вместо промяна
Идеологът на „Прогресивна България“ противопостави БНТ и БНР, като похвали едната, а другата обвини, че не спазва неназовани „стандарти“. Обяви и че олигархията е превзела медиите, без да посочи имена, механизми или факти, и свърза „орди от тролове“ с демократичната опозиция, заявяват в своя позиция от "Демократична България"
Ком. Васил Костадинов: Сред задържаните в Пловдив има свързани с присъствалите на убийството на Кузев
Идеологията на групата е неонацистка, те принадлежат към международна организация „Кръв и чест“. До тази група стигнахме след съвместни действия с колегите от ДАНС, каза директорът на пловдивската полиция
Критично ниски води на Дунава: Спират фериботи, експерти предлагат решение на проблема
Капитани поискаха укрепване на дунавските брегове и изграждане на хидротехнически съоръжения, които да насочват водния поток към плавателния път