17 Март, 2026

​Червеният Мерджанов: Боевски и Алексиев имат връзка с “Кокаиновите крале”

​Червеният Мерджанов: Боевски и Алексиев имат връзка с “Кокаиновите крале”

Това обяви на пресконференция депутатът от ПГ на Коалиция за България Атанас Мерджанов.

"Очевидно Орлин Алексиев е бил свързан по неоспорим начин с „Кокаиновите крале". Тук става дума за двама общински съветници – и за Боевски, и за Орлин Алексиев. Защо МВР не е разследвало имало ли е преки връзки, съществувал ли е този канал? От кого е бил покровителстван и имало ли е чадъри върху определени политически фигури", попита Мерджанов.

Той отправи въпрос и към столичния кмет Йорданка Фандъкова: "Възможно ли е при такива действия на един от най-отговорните общински съветници да остане на тази позиция? Не е ли редно и нормално първото действие, докато продължава проверката, да бъде отстранен от позицията председател на комисията по бюджет и финанси", отбеляза Мерджанов.

Според червения депутат акцията е неоспорим успех за българската полиция. Освен това тя илюстрира различния подход в действията на МВР под ръководството на Йовчев и под ръководството на Цветанов, който извършвал зрелищни полицейски акции, издавал телевизионни присъди без конкретен резултат, посочи Мерджанов.

Председателят на БСП Сергей Станишев също констататира, че: „Възниква въпросът за покровителство на различни канали от страна на ръководството на МВР и ГЕРБ. А по въпроса и Борисов, и Цветанов, и Фандъкова мълчат".

Сподели:

Коментари (0)

72 общини получиха 54 млн. евро за проекти по инвестиционната програма

72 общини получиха 54 млн. евро за проекти по инвестиционната програма

Плащанията са авансови, междинни и окончателни, както и за строителен и за авторски надзор, във връзка с етапите на изпълнение на проектите

Румяна Коларова: Очаквах кметове да застанат зад Радев, но не видях такива

Румяна Коларова: Очаквах кметове да застанат зад Радев, но не видях такива

Изненада за нея е завръщането на Владислав Горанов като водач на листата във Варна

Откриха списъци с имена при акция срещу купуването на гласове в Бургас

Откриха списъци с имена при акция срещу купуването на гласове в Бургас

При едно от претърсванията полицаите попадат на тетрадки с имена и документи, свързани със съмнения за търговия с гласове