27 Май, 2026

​Четири трупа откриха в рухналия хотел "Вероника"

​Четири трупа откриха в рухналия хотел "Вероника"

Четири са труповете, които спасителите са извадили под руините на рухналия хотел „Вероника". Спасителната и издирвателната операция е приключила, съобщи БНР.

Първоначално, веднага след рухването на сградата бяха намерени останките на един човек. В четвъртък вечер за около час и половина бяха открити още две тела на мъже в котелното. През изминалата нощ е откритo и четвъртото тяло.

В момента полицията провежда своите следствени действия.

Не беше допуснато в останките да влязат близки на изчезналите, които настояваха да помагат за разчистването, тъй като има опасност от нови срутвания. Голямата срутила се строителна маса просто се прехвърля от едната на другата страна на терена, за да се пресява и да се внимава, ако бъде открит човек в нея. Близките заявиха, че не могат да си позволят съдебни искове, докато собственикът на една от фирмите-подизпълнители "Дигинг" Георги Георгиев, е богат човек, и, според тях, няма да получи нужното наказание.

Началникът на обекта, който е вкарал работниците в хотели и им е разпоредил да дърпат носещите колоните на първия етаж на хотел "Вероника", е задържан, съобщава информационна агенция "Черно море".

Община Варна издала разрешение само за ремонт на срутения хотел

Мистериозният г-н Георгиев, за когото тази сутрин хора от бригадата разказаха, че е им казал да бутат носещите колони, след което ще имат време да избягат, преди сградата да падне, е задържан в малко населено място на територията на Варненска област. Предстои да бъде разпитан.

Жертвите при инцидента вече са две, като се издирват още двама работници. Работата по разчистването на руините ще продължи и през нощта.

Общо 23 души и два багера работят на мястото на инцидента. 11 са спасители от Гражданска защита, а 8 са от общината.

По-рано днес стана ясно, че разрешението за ремонт на срутения хотел "Вероника" в комплекса "Слънчев ден" е издадено от община Варна. То е подписано от главния архитект Виктор Бузев. 

Разрешението е издадено на „Международен панаир Пловдив“ АД за ремонт, реконструкция, модернизация и основно обновяване на апартаментен хотел "Вероника". В него обаче никъде не фигурира дейност по събаряне на сградата.

Сподели:
България: Оставаме солидарни с Украйна и правото й на справедлив мир като суверенна държава

България: Оставаме солидарни с Украйна и правото й на справедлив мир като суверенна държава

Страната ни подкрепи съвместно изявление на Европейския съюз в ООН след мащабните въздушни атаки на агресора Русия

Откриха две изчезнали деца от Варна

Откриха две изчезнали деца от Варна

Двете деца сега са под полицейска закрила и са настанени в дом за временно настаняване на малолетни и непълнолетни

Слънце с летни жеги през деня, следобед се появяват облаци, дъжд в планините

Слънце с летни жеги през деня, следобед се появяват облаци, дъжд в планините

България се радва на почти летни температури, но още в четвъртък времето ще се промени чувствително. Очакват се захлаждане, гръмотевични бури и локални градушки в много райони на страната.

Коментари (0)