16 Януари, 2026

​Даниел Вълчев: РБ не е болшевишка организация, за да се заклеймяваме

​Даниел Вълчев: РБ не е болшевишка организация, за да се заклеймяваме

РБ е част от това управление – това е решението на Блока. Ние не сме болшевишка организация, за да започнем да се изключваме и заклеймяваме.

Това коментира в ефира на Нова ТВ бившият министър и царски депутат Даниел Вълчев.

По думите му това, което се случва в ДПС показва, че повече от партиите в България са лидерски, като се започне от НДСВ, чийто член е бил самият той, такава е и ГЕРБ, както и ДСБ. В същото време той лично не разбира противоречивите послания, които се излъчват от представителите на ДСБ. От една страна Радан Кънев казва, че напуска коалицията, защото премиерът Борисов започна да управлява с ДПС. А от друга, Петър Москов декларира, че остава в управлението, за да не допусне Борисов да започне да управлява с Движението. Трябва обаче да е ясно, че за една част от РБ, в това число за хората в ДБГ, управлението е възможност да се свърши определена работа, а не повод да се заклеймяват един или други действия, обясни позицията си човекът на Меглена Кунева.  

Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".