8 Януари, 2026

​Депутати питат: Какви пари са лапали Овчаров, Димитров и Гагаузов

​Депутати питат: Какви пари са лапали Овчаров, Димитров и Гагаузов

Народните представители Методи Андреев, Петър Славов и Мартин Димитров са отправили актуално питане до министъра на енергетиката. Те настояват да получат информация какъв е бил размерът на трудовото възнаграждение и размерът на допълнителното материално стимулиране на Румен Овчаров, в качеството му на представител на държавата в Надзорния съвет на ,,Лукойл Нефтохим Бургас” АД, на Петър Димитров, в качеството му на член на Управителния съвет на ДП ,,Радиоактивни отпадъци“ и на Асен Гагаузов, в качеството му на представител на държавата в Съвета на директорите на компанията ,,Ай Си Джи Би“ АД (ICGB)? Това разкри пред Faktor.bg Методи Андреев. Освен това народните представители искат да знаят и на какъв етап е процедурата по освобождаване на тримата бивши министри на Сергей Станишев от държавните фирми.

Преди три седмица правителството обяви, че освобождава Овчаров, Димитров и Гагаузов от заеманите постове. До уволненията се стигна, след като Андреев, Димитров и Славов зададоха на два пъти актуални въпроси – дали е морално политици от БСП, свързани с управленски решения, довели до милиони лева загуби за държавата, да заемат важни постове, дори и да са професионалисти. Днес двама от тях – Петър Димитров и Румен Овчаров са обвиняеми, заради щети в енергетиката. Осведомени източници твърдят, че единият от тях е получавал пет цифрена заплата всеки месец.

Сподели:

Коментари (0)

Собственикът на „Кайрос" възстанови всички разходи по изтеглянето на кораба - 270 371 евро

Собственикът на „Кайрос" възстанови всички разходи по изтеглянето на кораба - 270 371 евро

Очаква се корабособственикът да предприеме необходимите действия по извеждане на танкера от българските териториални води.

Обявиха бедствено положение в части от община Крумовград заради пороите

Обявиха бедствено положение в части от община Крумовград заради пороите

Реките в района преливат. Утрешният ден ще бъде неучебен.

Д-р Мирослав Ненков: Ако се спрат кражбите в здравеопзването, няма да се доплаща - 9-те милиарда ще стигнат

Д-р Мирослав Ненков: Ако се спрат кражбите в здравеопзването, няма да се доплаща - 9-те милиарда ще стигнат

По думите му, огромни суми изчезват от тези пари. "Корпуцията убива физически, буквално."