10 Май, 2026

​Дилов-син брани Слави Бинев: той е човек с биография

​Дилов-син брани Слави Бинев: той е човек с биография

Нелепо е да бъде наричан мутро-барок един човек, който има биография, който има характер и позиция, затова на него можем да му скачаме колкото си искаме, изригна в телефонен разговор по Нова ТВ Любен Дилов – син, в отговор на обществените настроения срещу избора на Слави Бинев като шеф на комисията за култура и медии към парламента.

Не съм сигурна, че гилдията разбира функциите на администрацията в тази област. Тази парламентарна комисия не оценява културните явления и процеси, нито определя репертоара на Операта, още по-малко прави това нейния председател, той просто организира работата на тази комисия, затова е добре да бъде човек с организационни качества, какви смятам, че Слави Бинев има, допълни Дилов.

Той припомни, че именно Бинев е един от малкото евродепутати, развявал българския трибагреник в ЕС, който алармира европейците за проблемите в българските медии и води еврокомисарката по медии в България. Въпреки това обаче, Дилов посъветва своя приятел да се оттегли, за да бъде туширано напрежението и в обществото, и между партиите в крехката коалиция.

Вече се виждат сложните отношения между ГЕРБ, РБ и ПФ, затова бих го посъветвал да се оттеглил. Това, което много повече ме вбесява е, че едва 0.3% от бюджета отива за култура, което е тотално лицемерие от страна на управляващите. Освен това ПФ досега нищо не казва за това дали се изпълнява програмата, която са подкрепили, а непрекъснато говори за някакви кадрови назначения, с което само нагнетяват напрежение. Не може да се оправдават с Цветанов, че той им предложил Слави Бинев. Крайно време е патриотите да се определи – с управляващите ли са, или с опозицията, коментира Любен Дилов-син.

Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Управляващите говорят за реформи, но отказват истински парламентарен контрол и отчетност

Надежда Йорданова: Управляващите говорят за реформи, но отказват истински парламентарен контрол и отчетност

Ние няма да осигурим на управляващите комфортна тишина - напротив, ще бъдем конструктивна и силна опозиция

Мартин Димитров:  Когато министрите не са ярки фигури, властта отива в премиера

Мартин Димитров: Когато министрите не са ярки фигури, властта отива в премиера

Служебният кабинет изглеждаше много по-добре от правителството на Румен Радев

Румен Радев заложи на зам.-министри, свързани с БСП, КПСС и "Крим е руски"

Румен Радев заложи на зам.-министри, свързани с БСП, КПСС и "Крим е руски"

Оказва се, че партията "Прогресивна България" не само открадна от електората на столетницата, но и стари и важни нейни кадри