6 Декември, 2025

​Диляна Грозданова: При тази енергия и финансов ресурс представянето на Бареков е провал

​Диляна Грозданова: При тази енергия и финансов ресурс представянето на Бареков е провал

Ако Николай Бареков наистина е станал феномен, то това е тъжен феномен, защото е показател на какво ниво се намира българската политика. Това заяви по Би Ти Ви бившият депутат Диляна Грозданова.

Тя е категорична, че силно се преувеличава успеха на “България без цензура” на тези европейски избори.

Проектът “България без цензура” е толкова мощно финансиран, какъвто българската политика не е виждала. С тази огромна енергия и този огромен финансов ресурс, който му наляха Цветан Василев и ТКБ, трябваше да получи не два, а много повече евродепутати. Но за да се случи това, беше нужно Бареков да впрегне и малко повече мозъчна дейност, но уви, не се случи. А хората съвсем скоро ще видят, че нито едно от неговите обещания няма да бъдат изпълнено, коментира Грожданова.

Като журналист тя определи Николай Бареков като обикновен “говорител”, превърнал една телевизия в трибуна, от къде да сипе лъжи и манипулации, и дори по някакъв начин да въздейства и на родните магистрати.

Не бих нарекла Николай Бареков бивш журналист. Той беше просто един говорител, превърнал се в символ на Барековщина. Точно той превърна една телевизия в нещо като съд. Той сочеше с пръст папката на прокурорите и те веднага правеха това, което той иска. От екрана ръсеше лъжи и манипулации към зрителите. Той няма проблем с истината и никога не позволява на фактите да му развалят играта, категорична е Диляна Грозданова.

Според нея голямата изненада на тези евроизбори е неочаквано голямата разлика между БСП и ГЕРБ. А ниската избирателна активност била съвсем резонна, на фона на скуката, старите муцуни и безперспективност, доминирани по време на предизборната кампания.

Позицията на БСП е била объркваща, не силна и ясна, затова катастрофално са загубили от ГЕРБ. Нейно лично разочарование обаче е това, че партията на Борисов е обрала десния вот, който тя разбира не само като начина по който трябва да се прави икономика и какви да бъдат данъците и правилата в държавата. За нея синята идея все още е свързана със свободата, правата на човека, чувството за истина и справедливост, които през последните години са били потъпкани. Добра новина е обаче, че родните националисти останаха извън ЕП, тъй като хората припознаха в тях “донски казаци и московци, които работят за цар Путин”, разсъждава Грозданова. 

Сподели:

Коментари (0)

Руският кораб край Ахтопол остава блокиран

Руският кораб край Ахтопол остава блокиран

На борда на кораба остава 10-членен екипаж, който е поискал евакуация от българските власти.

Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона

Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона

Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 42 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 11 мин.

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.