30 Април, 2026

​Димитър Аврамов: Кабинетът е лошо конструиран, затова си отива

​Димитър Аврамов: Кабинетът е лошо конструиран, затова си отива

Правителството си отива защото беше направено лошо като конструкция, което беше грешка. Само преди три месеца правителството беше стабилно. Днес има разлика в политическата подкрепа и нямам обяснение къде се пропукаха отношенията между БСП и ДПС. Това обяви по Би Ти Ви политологът Димитър Аврамов.

Той смята, че вчерашните консултации при президента са били направени без процедура, тъй като нормалната практика е първо да бъде поискана оставката на кабинета и след това да се определя датата за предсрочни парламентарни избори.

Според Аврамов поводът политическите лидери да се срещнат при президента е тяхната лична политическо перспектива, а не за да говорят за перспективата на държавата.

Политическата несигурност и неувереност на лидерите ясно се видяха веднага след евровота. Европейските избори не трябваше да очертава перспективата на страната. А от тези резултати единствено доволен трябва да е Бойко Борисов и не би трябвало да има желание да се отиде на избори, освен ако не се е поддал на натиск от Москва или Вашингтон, коментира още Аврамов.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт