28 Февруари, 2026

​Димитър Главчев: Не сме обсъждали кризисен план, ако Патриотичният фронт се оттгели

​Димитър Главчев: Не сме обсъждали кризисен план, ако Патриотичният фронт се оттгели

По-важното от някои дребни противоречия е това, което ни е събрало като ценности - стабилността и реформите, каза в сутрешния блок на БНТ депутатът от ГЕРБ и заместник-председател на парламента Димитър Главчев. В името на решаването на тежките проблеми, които стоят пред страната, тези противоречия могат да бъдат преглътнати, каза още той.

На въпрос има ли напрежение заради избора на постоянните парламентарни комисии, заместник-председателят на парламента отговори, че мнозинството е в много добра кондиция. Напрежението е при БСП. По думите му, балансът при определяне на състава на комисиите е спазен.

Помолен да коментира избора на Слави Бинев за председател на Комисията по култура и медии, той отговори: "Председателите на комисии не са избирани поименно, а според предложението на съответната парламентарна група."

Главчев посочи, че въпросът дали Патриотичният фронт ще оттегли подкрепата си за кабинета заради назначаването на Орхан Исмаилов за зам.-министър на отбраната, трябва да бъде зададен на тях. Той поясни все пак, че кризисен план не е обсъждали, ако Патриотичният фронт оттегли подкрепата си за кабинета. 

Сподели:

Коментари (0)

“Ангели на пътя”: Изразяваме гняв и протест срещу отново отложеното дело за смъртта на Филип

“Ангели на пътя”: Изразяваме гняв и протест срещу отново отложеното дело за смъртта на Филип

"Преди три години Филип Арсов бе прегазен от пиян шофьор на пешеходна пътека. Фактът, че трагедията се случва недалеч от сградата на МВР в столицата, е още един злокобен символ за отсъствието на минимален респект от държавата."

Копейки от “Възраждане”  блокираха входа на Министерски съвет, адвокатстват на Иран

Копейки от “Възраждане”  блокираха входа на Министерски съвет, адвокатстват на Иран

Скандалът с хората на Костадин Костадинов е заради свикания Съвет за сигурност от премиера Андрей Гюров

Запрянов: Няма пряка военна опасност за България след удара срещу Иран

Запрянов: Няма пряка военна опасност за България след удара срещу Иран

Днес ще има Съвет по сигурността при министър-председателя, на който трябва да бъдат обсъдени въпроси, свързани и с евакуацията на българските граждани