13 Май, 2026

​Дончев: В НАТФИЗ Сидеров разигра етюд, в който му бяха известни участниците

​Дончев: В НАТФИЗ  Сидеров разигра етюд, в който му бяха известни участниците

Волен Сидеров е уникален случай, защото има специфичен начин на комуникация и на правене на политика. Не го познавам лично, виждали сме се в НС, но не считам по никакъв начин, че това което се случи в НАТФИЗ и клекшопа е инцидентно поведение. Подобно поведение е планиран политически ход, етюд, в който са известни и участниците в него. Това каза по БНТ вицепремиерът Томислав Дончев.

По отношение на днешния спонтанен протест на полицаите той изрази надежда да се намери най-доброто решение на тази криза.

Реформата в МВР не е единствената, която тече и се надявам Бъчварова и Горанов да намерят оптималния вариант и кризата с полицейския протест да бъде преодоляна.

Дончев е категоричен, че не е честно да превръщаме местните избори в хуманитарна криза и огромен проблем за демокрацията, визирайки хаосът и напрежение, които бяха създадени в зала „Арена Армеец“ на първия тур на вота. Важният въпрос според него е какви са изводите от всичко, което се е случило, а не всичко да бъде забравено до три дни, както обикновено става. Що се отнася до хакерската атака, вицепремиерът бе лаконичен: „В хакерските атаки няма нищо случайно – те целяха не само да се бламира изборния процес, но и опит за сриване на репутацията на държавата“, посочи той.

На въпрос на водещия вижда ли някаква връзка между думите: хакери, Алексей Петров, Волен Сидеров, Арена Армеец , Томислав Дончев сподели, лично той не вижда някаква връзка. Но ако все пак има, каквото право на съмнение може да има всеки, това би означавало опити за осуетяване или бламиране на изборния процес. Но ако става дума за корупцията, то тя е като купуването на гласове или изневярата – всички участници в нея искат никой да не разбере, коментира с известна доза ирония вицепремиерът Дончев.

Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски: Пропагандната дъвка за охраната от НСО отиде в кошчето!

Делян Пеевски: Пропагандната дъвка за охраната от НСО отиде в кошчето!

Той е бил информиран за решението от ген. Емил Тонев, началник на НСО, като то е резултат и от поискана от самия Пеевски още през декември миналата година оценка дали са налице обстоятелствата, наложили предоставянето на охрана

Свалиха охраната на Пеевски и Борисов

Свалиха охраната на Пеевски и Борисов

Лидерът на "ДПС - Ново начало" определи публичните твърдения на опоненти като неоснователни. "Това решение идва и в отговор на поисканата от мен през декември миналата година оценка от компетентния орган на това дали има изменение в обстоятелствата, поради които е определен режимът ми на охрана“, заяви той.

Кутев загатна, че може депутатските заплати да бъдат замразени

Кутев загатна, че може депутатските заплати да бъдат замразени

Народният представител от ПБ уточни, че цените няма да спаднат при продължаващ конфликт в Персийския залив, но спекулата трябва да бъде овладяна