Партията на Доган и Местан ДПС освен в големите градове – София, Пловдив, Варна, Бургас и други, получи сериозен шамар от избирателите и в общини, в които традиционно етническата партия е била победител. Проблемен се оказва районът на Североизточна България.
В област Силистра ДПС отиват на балотаж и ще мерят сили с претендента на ГЕРБ. В община Дулово реваншът отново ще бъде между ГЕРБ и ДПС. Ако Местан загуби в тези общини, няма да има нито един кмет в област Силистра. Досега и двете кметства се славеха като бастиони на Доган.
Подобна е ситуацията и в област Търговище. В най-голямата община Омуртаг етническата партия за първи път бележи отстъпление като първа политическа сили и трябва да доказва своите предимства пред избирателите на втори тур. Следващата неделя за кметския стол в Омуртаг ще се състезават претендент на ДПС и Реформаторския блок.
Очаква се в още няколко общини на Севера етническата партия да стигне проблемно до кметския стол.
Още от България
ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове
Според ДБ, това е пореден случай на “прибирайте се, колеги”
„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната
Полицейски служители извършват проверка, засега няма затворени сгради
Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4
Общото събрание на Софийския университет прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор на висшето училище, кандидатите за ректор вече са четирима