17 Януари, 2026

​Ема Хопкинс е новият посланик на Великобритания у нас

​Ема Хопкинс е новият посланик на Великобритания у нас

Ема Кейт Хопкинс е новият посланик на Великобритания в България. Тя ще смени на този пост досегашния амбадасор на кралството Джонатан Гай Алън, който ще бъде назначен на друга дипломатическа служба, съобщи на сайта си британското правителство.

В момента Ема Кейт Хопкинс е директор на Инициативата за превенция на сексуалното насилие. Тази година тя е удостоена с Орден на Британската империя за приноса си в превенцията на сексуалното насилие в засегнати от конфликти страни. През 2008-ма пък е обявена за "държавен служител на годината". Хопкинс е юрист, практикуващ адвокат и е специализирала в областта на имиграцията, човешките права, ЕС, организираната престъпност и насилието срещу жени.

Тя ще пристигне у нас през май 2015 г. „Поласкана съм да бъда назначена за британски посланик в България. Голяма привилегия е да имам възможността да работя с България за укрепване на двустранните отношения и постигането на общите ни цели. Вече съм чувала много за красотата на тази страна и гостоприемството на нейния народ, цялото ми семейство е развълнувано от пристигането ни”, коментира Ема Хопкинс.

Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.