30 Юли, 2026

​Евгений Михайлов: Кого ще представлява Бокова като кандидат - БКП, ДС или Кремъл?

​Евгений Михайлов: Кого ще представлява Бокова като кандидат - БКП, ДС или Кремъл?

Евгений Михайлов: Кого ще представлява Бокова като кандидат - БКП, ДС или Кремъл?

Вместо да покаже дипломатичност, досегашният ни претендент за ООН ще бойкотира правителството

„Казват, че преимуществото на Ирина Бокова пред Кристалина Георгиева било, че била дипломат. Е, сега ще видим какво разбира от дипломация?

Когато правителството на държавата, която те е номинирала оттегля подкрепата си и издига нов кандидат, а ти се инатиш и оставаш, то тогава кого представляваш? Себе си като мажоритарен кандидат? БКП и ДС, които са те възпитали? България? Или Кремъл?“ Директния въпрос зададе кинорежисьорът Евгений Михайлов, който преди няколко месеца изпрати и отворено писмо до страните членки в ООН, че Бокова разделя нацията и не може да я представлява.

Според Михайлов обаче странното е, че едни десни също започнаха атака по Кристалина Георгиева, а други десни, които до сега мълчаха, се отприщиха със закъснение да громят Бокова.

„Интересно става... Тепърва ще бъдем свидетели на открит урок по дипломация, а и по вътрешна политика.

И ще видим кой, КОЙ е...!“, допълва коментара си Михайлов.

Сподели:
 2027 г. може да е най-горещата в историята! Ел Ниньо идва със сила, невиждана от 150 години

2027 г. може да е най-горещата в историята! Ел Ниньо идва със сила, невиждана от 150 години

Според учените комбинацията от мощното освобождаване на топлина от Тихия океан вследствие на Ел Ниньо и предизвиканите от човешката дейност климатични промени може да доведе до екстремни горещини и тежки метеорологични явления

Над 3,7 млн. евро са изхарчени за заплати и възнаграждения в странно звено към МВР шефа

Над 3,7 млн. евро са изхарчени за заплати и възнаграждения в странно звено към МВР шефа

В началото на юли Демерджиев обяви, че звеното, известно неофициално в министерството като "изолатора", ще бъде разформировано в едномесечен срок

Консулът в Чикаго: България не придоби една сграда и един архив, съхрани една мечта

Консулът в Чикаго: България не придоби една сграда и един архив, съхрани една мечта

В архивите на д-р Иван Гаджев, се съхраняват безценни документи, снимки, писма и свидетелства, които по безспорен начин разказват историята на българската емиграция от географската област Македония в Съединените щати през първата половина на XX век

Коментари (0)