8 Февруари, 2026

​Фандъкова: Пламен Църноречки е кметът, който построи най-много детски градини в района си

​Фандъкова: Пламен Църноречки е кметът, който построи най-много детски градини в района си

„Пламен Църноречки е районният кмет, който успя да построи най-много детски градини – осем нови сгради в последните няколко години. Така успяхме да осигурим над 700 допълнителни места за децата в „Красно село“. Заради свършената работа Пламен има моето доверие и аз стоя убедено зад неговата кандидатура за кмет на района“. Tова каза Йорданка Фандъкова при проверка на строителството на нова детска градина в район „Красно село“, на която присъстваше и кандидатът за районен кмет инж. Пламен Църноречки. Тя подчерта, че сградата към 99 ЦДГ, която сега се изгражда, е 9-ата в района, а инж. Църноречки вече е представил проектите за още 3 детски градини.

„Заедно със строителството на новата сграда изграждаме и физкултурен салон, подменяме всички съоръжения за игра и ще реновираме цялостно дворното пространство - с нови алеи и озеленяване“, посочи инж. Църноречки. Новата сграда е за четири групи и с тях осигуряваме още 100 допълнителни места за децата. „Подготвили сме проектите за въвеждане на енергийна ефективност в четири от общинските училища и за изграждане на две нови спортни зали“, каза още кандидатът за кмет на район „Красно село“, който тази неделя се явява на балотаж. На събитието присъстваха председателят на парламентарната Комисия по образование и наука и народен представител от ГЕРБ Милена Дамянова и общинските съветници от ГЕРБ в София Михаела Иванова и Ботьо Ботев. 

Сподели:

Коментари (0)

Харалан Александров: Мистерията "Петрохан" е българската проекция на един мрачен свят

Харалан Александров: Мистерията "Петрохан" е българската проекция на един мрачен свят

Социалният антрополог предупреждава, че драмата в „Петрохан“ отключва по-дълбоки страхове за семейството, родителството и разпада на усещането за сигурност в глобализирания свят

 Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Сигналът за буса е подаден от овчар към 9,20 часа тази сутрин, оперативните действия продължават

Криминален психолог: Мотивът за убийствата е ключ към разплитане смъртта на шестимата

Криминален психолог: Мотивът за убийствата е ключ към разплитане смъртта на шестимата

Според Неделчо Стойчев става дума за разширено самоубийство, но дали е така - предстои да бъде доказано или отхвърлено от разследването на мистерията "Петрохан"