Френският посланик: Очаквам българите да не гласуват за Сидеров
Това, което очаквам все пак е българите да не гласуват за него. Това каза в ефира на БНТ френският посланик Ксавие Лапер дьо Кабан.
Той обясни, че проблемът със скандалната случка на летището във Варна между лидера на Атака Волен Сидеров и представител на посолството е във офиса на главния прокурор Сотир Цацаров. Но все още няма движение по случая.
Първият френски дипломат коментира и случая с министър на инвестиционно проектиране Иван
Данов, за който беше изнесена информация, че е получил 14 000 евро като социални помощи във Франция.
Това, което знам е, че от септември 2004 до април 2005 г-н Данов е получил 14 000 евро помощи за безработен. За да получи човек тази сума, трябва да се явява в Агенцията за безработни всеки месец или на две седмици веднъж. Дали е работил по онова време в България, не знам, а и няма как да бъде проверено, тъй като преди 10 години нямаше споразумение между България и Франция за обмен на лични данни. Сега обаче, ако е необходимо, сме готови да съдействаме, за да бъде изяснен случая. Не мисля обаче, че на този етап трябва да се търси отговорност на г-н Данов, поне според информацията, която ми даде неговият адвокат, подчерта
Той коментира и предстоящите европейски избори, като посочи, че за първи път европейските граждани ще имат възможността да подкрепят само една личност, номинирана от различните европейски партии. Това е една надежда, че чувствително ще се повиши избирателната активност, която на подобни избори никога не е била висока, подчерта посланик Ксавие Лапер дьо Кабан .
Още от България
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.
Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим
Говорителят на външното министерство на Иран Есмаил Багаи заяви на седмичната си пресконференция днес, че Техеран знае, че България преди време е дала разрешение на американските ВВС да разположат свои самолети на летище София, които да бъдат използвани във войната срещу Иран,