17 Юни, 2026

​Галъп: ГЕРБ имат шанс за самостоятелно мнозинство

​Галъп: ГЕРБ имат шанс за самостоятелно мнозинство

ГЕРБ има шанс да мобилизира още избиратели през последната седмица и да получи пълно мнозинство за съставяне на правителство. Това показват последните социологически проучвания на Галъп, представени по Нова ТВ от Първан Симеонов.

Три партии са сигурни –ГЕРБ, БСП и ДПС, а следващите три са с голяма доза вероятност да влязат в парламента - това са РБ, ББЦ и НФСБ. Ако ГЕРБ мобилизират още 200 хил. гласа или отпадне някоя от малките партии, ще имат пълно мнозинство в следващия парламент. Все по-голяма е и вероятността ГЕРБ и РБ да могат да направят стабилно мнозинство. 

Хората искат съгласие в политическия живот и подкрепят коалиции, подкрепящи тази теза. 59% от анактеринате смятат, че Борисов не трябва да е премиер, но одобряват ГЕРБ. Партията на Борисов има шанс през последната седмица да мобилизират още гласоподаватели, очаква се повишен вот и за ДПС от Турция. Атака и АБВ остават под чертата, анализира проучването Първанов.

Сподели:
Трус в Сметната палата: Проданов приклещи Димитър Главчев със сигнали за мащабни нарушения

Трус в Сметната палата: Проданов приклещи Димитър Главчев със сигнали за мащабни нарушения

Шефът на бюджетната комисия поиска спешна проверка за конфликт на интереси, устни заповеди към одитори и умишлено забавяне на готови доклади в одитната институция

Самосвал с вдигнат кош се блъсна и заклещи в мост до Китен

Самосвал с вдигнат кош се блъсна и заклещи в мост до Китен

Водачът, 31 годишен бургазлия, е тестван за употреба на алкохол и наркотици - и двете проби са отрицателни

Извънредно от Министерския съвет: Радев с нови мерки за цените, бизнеса и хазната

Извънредно от Министерския съвет: Радев с нови мерки за цените, бизнеса и хазната

Затягаме контрола върху ценообразуването и качеството на храните, работим върху подобряването на бизнес климата и условията за правене на бизнес, подчертава премиерът

Коментари (0)