Сключената сделка за доставка на руски газ за Китай предизвика рязката реакция на енергийния лобист Стефан Гамизов. Повод за гнева му стана обявената вече в някои медии цена, по която Москва ще продава синьото си гориво.
„Китайските приятели на Путин са готови да му плащат само 350 USD за 1000 м3 природен газ. Приятелска цена след много преговори! В България с голяма любов Путин ни продава същата стока за 500 USD. Това е българо-руската комунистическата любов! Българската нация изнасилена и ограбена...по приятелски!”, коментира иронично Гамизов. Така той отговаря и на безбройните твърдения на представители на БСП и кръга около Георги Първанов, че получаваме от Русия най-добри условия за енергийни договори. Анализите показват, че ставаме само по-зависими от Кремъл, а разликите в цените отиват като комисионни в джоба на родни рубладжии.
Още от България
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"
Демерджиев за екстрадицията на Стоян Мавродиев: Създадохме условия да бъде поет и доведен пред правоохранителните органи
"Действително е разрешена екстрадицията при това по облекчена процедура"