„Сарайско-библиотекарската групировка или КОЙ се страхува от светлината?!“ Този въпрос зададе от страницата си във Фейсбук шефът на вътрешната парламентарна комисия ген. Атанас Атаносов. Думите му идват като отговор на вчерашното изявление на бившия шеф на Шесто на ДС Димитър Иванов, който сега е професор в Библиотекарския университет в София.
Иванов заяви в националния ефир, че няма такава групировка, нямат претенции да са център на властта, а просто хора от властта търсят реализация в техния университет, защото бил престижен. Професорът даде обяснения по повод изявление на Атанасов от миналата седмица, в което генералът предупреди, че Сарайско-библиотекарската групировка се опитва задкулисно да дърпа конците в държавата. Обяви я за наследник на „Мултигруп“ и предупреди Реформаторите, че до Великден им предстои сериозна битка с тази паралелна власт.
Атанасов и други политици говорят от доста време за обвързаности между Сараите на Доган, ДПС и Библиотекарския университет, в който са се позиционирали бивши и настоящи шефове, свързани с управлението на Орешарски – Цветлин Йовчев, Казаков, Владимир Писанчев, Цвета Маркова, Маргарита Попова и др.
„Значи решението е - увеличаване силата на светлината!“, допълва Атанасов в коментара си.
Още от България
Жълт код за горещо време е обявен в няколко области
Ще духа умерен, по високите части временно и силен вятър от изток-североизток
Майор Олексий Хетман: Искат да предадат полските МиГ-29 на Русия чрез България
„Знаем, че настоящото ръководство на България си сътрудничи активно с Руската федерация", казва ветеранът от руско-украинската война
Най-сериозно увеличение в България е отчетено при дизеловото гориво
Метанът също е поскъпнал. Средната му цена се е повишила с 0,02 евро за килограм, или с 1,6 на сто - от 1,25 евро на 1,27 евро за килограм, сочат данните на платформата.