28 Декември, 2025

​Георгиева: Кабинетът на Борисов може да определим с две думи: стабилност и предсказуемост

​Георгиева: Кабинетът на Борисов може да определим с две думи: стабилност и предсказуемост

Чрез работата на правителството и лично на премиера Бойко Борисов България продължава да бъде остров на финансова и политическа стабилност в региона. Ние, кметовете от ГЕРБ, даваме и своя скромен принос като управляваме българските общини в интерес на гражданите. Това заяви заместник-председателят на ГЕРБ и кмет на Бургас Димитър Николов по време на срещата на заместник-председателя на Европейската комисия по бюджет и човешки ресурси Кристалина Георгиева с 30 български кметове от ГЕРБ. Николов благодари на Кристалина Георгиева за срещата с кметовете от ГЕРБ и изказа задоволство, че българската делегация беше приета вчера и от председателя на Европейската комисия (ЕК) Жан-Клод Юнкер.

Зам.-председателят на Европейската комисия Кристалина Георгиева заяви, че ще продължи да помага на България и на българските кметове с всичко, с което може, и че вратите на нейния кабинет са винаги отворени. „Вие, кметовете, правите възможно усвояването на европейските средства и така помагате на българските граждани и на страната. Продължавайте да работите за престижа на България в Европа. В трудно време като настоящото България има уникалната възможност да се възползва от средствата по плана „Юнкер“. Ако икономиката работи по-добре, ще има повече възможности за хората и това е един от начините да се преборим и с омразата. Не пропускайте тази възможност, защото, излизайки от кризата, пред Европа и България се откриват нови хоризонти“, каза още Георгиева.

Зам.-председателят на ЕК подчерта също, че вчерашната среща на кметовете с Жан-Клод Юнкер показва колко ценени са те в столицата на Европа. „Това правителство в този критичен за Европейския съюз момент може да бъде определено само с две думи: стабилност и предсказуемост“, заяви в края на срещата Кристалина Георгиева.

Кметът на Варна Иван Портних благодари на Кристалина Георгиева за личната й ангажираност към града след наводненията и подчерта, че средствата, които вече са получени от ЕК, ще бъдат използвани прозрачно за предотвратяване на нови подобни ситуации. По време на срещата бяха обсъдени още критичната ситуация с Гърция, бежанския поток към България, и възможностите за кандидатстване по плана „Юнкер“.

Сподели:

Коментари (0)

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии