Пресцентърът на ГЕРБ реагира срещу тиражираните като черен пиар медийни публикации за образователния ценз на кандидата им за президент Цецка Цачева. Те разпространиха до медиите своя позиция и документи(виж в галерия, б.р.). Ето какво се казва в нея:
„Във връзка с появили се спекулации относно висшето образование на кандидата на ГЕРБ за президент на Република България Цецка Цачева, предоставяме на всички български медии сканирано копие от дипломата на г-жа Цачева. Предоставяме също и удостоверение от положения пред Министерството на правосъдието теорeтикo-практически изпит за получаване на правоспособност на Цецка Цачева.
Уверени сме, че по този начин всички злоумишлени спекулации ще бъдат прекратени.
Освен това, с настоящото писмо Пресцентърът на ПП ГЕРБ информира всички представители на медиите и институциите в Република България, че г-жа Цецка Цачева дава изричното си съгласие, да търсят и предоставят документи, включително и с нейни лични данни, доказващи образованието и квалификацията й“.
Още от България
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията
"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"
МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия
Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район
Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!
"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"