31 Декември, 2025

​Герджиков: Ще отменяме обществени поръчки, направени в последния момент

​Герджиков: Ще отменяме обществени поръчки, направени в последния момент

Новият кабинет няма да се притеснява да отмени обществени поръчки, направени в последния момент, за много пари, където винаги има риск от не много редни неща. Това заяви пред БНР служебният премиер Огнян Герджиков, но подчерта, че не става въпрос за "лов на вещици“: 

"Трябва във всяко министерство да се проверят много внимателно нещата, които са вършени, защото, за съжаление, на много места имаше данни, че има корупционни елементи – най-вече в областта на обществените поръчки. Аз разпоредих още в самото начало на всички министри да разгледат всички висящи процедури, особено тези, правени в периода на последните седмици, когато кабинетът беше в оставка, за да се види дали действително отговарят на потребностите и дали няма нещо скрито зад тях. Ще направим анализ по сектори – къде има слабости, съответните органи ще бъдат сезирани, за да покажем, че сме правова държава и върховенството на закона е железен принцип", коментира Герджиков.

Той допълни, че при евентуално сформиране на парламент, който не може да излъчи правителство, не би искал да остане по-дълго от очакваното в управлението на държавата, защото няма да е добре за страната. 

"Наближава председателството на България на Съвета на Европейския съюз и това, вероятно, ще затрудни още повече подготовката. И в личен план не бих бил във възторг", отбеляза премиерът. 

Сподели:

Коментари (0)

Времето през януари: От мразовитите -18 до пролетните +15 градуса

Времето през януари: От мразовитите -18 до пролетните +15 градуса

Януари ще започне със студено време, но на 2 януари, с ориентиране на вятъра от югозапад, ще започне пренос на топли въздушни маси - температурите значително ще се повишат и до средата на първото десетдневие ще е топло.

Въвеждат временна промяна при плащания с банкови карти в столичния транспорт от 31 декември до 2 януари

Въвеждат временна промяна при плащания с банкови карти в столичния транспорт от 31 декември до 2 януари

Пътуванията, направени на 31 декември и 1 януари, ще бъдат отчетени и таксувани по банковите карти на 2 януари.

Реклами предлагат фалшиви евробанкноти в мрежите - купуването им също е престъпление

Реклами предлагат фалшиви евробанкноти в мрежите - купуването им също е престъпление

Обичайният сценарий включва рекламен клип в социална мрежа, който пренасочва жертвата към комуникация в руската мрежа Telegram или други слабо регулирани канали.