В акцията през уикенда се е включил и хеликоптер на гранична полиция, съобщи МВР.
Инцидентът станал в събота, когато 52-годишният баща Андон Проданов завел петте си деца в Балкана в района на местността Сините камъни. Около четири следобед бащата губи от поглед петгодишния Данаил, по-големия му брат Самуил и осемгодишната Кристина. „Те са объркали пътя и са тръгнали на северозапад", заяви бащата в репортаж по телевизия.по Нова
Издирването продължило 12 часа на площ от 7000 хектара с помощта на термокамери и кучета и вчера сутринта около 8 часа децата са открити в подножието на планината във видимо добро състояние.
По-късно става ясно, че малчуганите са с измръзвания и травми. Осемгодишната Кристина е получила сериозни травми. Момичето е със счупена раменна кост и счупена лъчева кост. Настанено е в отделението по ортопедия Двете момчета са получили измръзване на краката и са приети в хирургията на сливенската болница.
“Децата са в добро общо състояние”, информира заместник-директорът по медицинските дейности в болницата д-р Хрисант Хрисантов.
Опитните туристи определят изкачването с малки деца като рисковано.
Още от България
МС смени Петко Салчев като представител на държавата в надзора на НЗОК
На негово място е определен Христо Стоянов
Опасно мъртво вълнение по Южното Черноморие, морето взе нови жертви
На повечето плажове влизането в морето е забранено
Шефът на американските ВВС ген. Уилсбах прие командира на военната ни авиация ген. Русев
Генерал-майор Русев се срещна с военнослужещи от българските Военновъздушни сили, които преминават обучение за пилоти на F-16 в базата „Морис“ в Аризона