Над 150 българи се събраха днес на протест срещу режима на Путин и Москва пред сградата на руското посолство в София. Сред недоволните от агресията срещу украинския народ бе и френският правозащитник, от руски произход Николай Кобляков. В началото на август той бе арестуван на летището в София по искане на руските власти, но по-късно бе освободен от съда с мярка за неотклонение „подписка”.
На протеста днес Кобляков обяви, че е свободен руснак и подкрепя братския украински народ в стремежа му за независимост от Путиновата инвазия. Пред Faktor.bg Кобляков призова диктатора: „Путин спри своето кръвопролитие между братски народи. Остави своята фашизация в своя дом. Не вкарвай руския народ в миналото на болшевизма и сталинизма. Русия има своите Достоевски, Павлов, Чехов, Сахаров и не иска Калашников да бъде сегашната реклама. Руснаци, какво общество искате да изграждате, в каква държава искате да живеете. Вие не сте в племенния строй, нито сте Южноамерикански наркокартел”.
Френският правозащитник призова всички демократични държави в света да спрат бизнеса си с Путин, защото това е начинът диктаторът да бъде свален.
Още от България
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване
Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет
Тя ще наследи на поста Мария Томова, която беше назначена за главен секретар на Министерския съвет от служебния премиер Андрей Гюров.