30 Април, 2026

​Кутев: Имаме си тролове, но те пишат по съвест, не срещу пари

​Кутев: Имаме си тролове, но те пишат по съвест, не срещу пари

Не приемам неговото мнение, че ДПС дължи изцяло икономическата власт, че кадрува в смесените райони. Да не забравяме, че решенията се взимат от министрите. Не мисля, че има тежък дисбаланс в управлението. Това обяви по Би Ти Ви червеният депутат Антон Кутев.

Той подчерта, че БСП не се притеснява, че напускат депутати партията и стават независими. От тях се очаква да поддържат кворума в парламента, защото падането на това НС не опира единствено до оставката на Пламен Орешарски.

Кутев бе категоричен, че БСП вече е готова за едни нови парламентарни избори. Той смята, че това не може да се случи през май, но не са изключени през есента, когато самият парламент може да се саморазпусне. За него е особено важно, че е бил приет новия Изборен кодекс, и подкани президента Росен Плевнелиев да побърза с позицията си по него.

Кутев не отрече, че БСП има свои тролове в интернет, но те категорично не получават нито европейски пари, нито пари на българския данъкоплатец.

Не веднъж съм казвал, че ние имаме доброволци, които пишат в интернет, но безплатно. Те се мотивират по друг начин, не с пари. Те са политически мотивирани, вярват в каузите на БСП, не им пишем опорни точки, а пишат това, което решат, посочи червеният депутат.

Според Кутев обаче сега на дневния ред на обществото са проблемите, свързани с ограничаване на монополите, вдигането на доходите, свалянето на безработицата, създаване условия за развитието на бизнеса.

Сподели:

Коментари (0)

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

От 8 до 10 май, във връзка с провеждане на колоездачната обиколка Giro d`Italia – Bulgaria Grande Partenza, поетапно ще бъде ограничавано движението в отделни участъци от републиканските пътища

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

Основният акцент в предложените промени е създаването на регламентиран механизъм за издаване на държавни ценни книжа (ДЦК), насочени пряко към физически лица, без необходимост от посредници, казват вносителите.

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

"Възраждане" са внесли законопроект да се преустанови практиката за предоставяне на охрана на народни представители