3 Май, 2026

​Ликувай народе - номинираха Николай Бареков за министър-председател

​Ликувай народе - номинираха Николай Бареков за министър-председател

Новият политик Николай Бареков, свързан с родната олигархия и проваления банкер Цветна Василев вече е утвърден за следващ премиер. Това обявиха на сайта на политика, след заседание на Националния съвет на регионите на партията. На предстоящите избори Бареков ще се състезава от родния Пловдив.

ББЦ е приело идеята за коалиция със Съюза на свободните демократи на Софиянски и Българския демократичен съюз "Радикали". По време на форума е решено да няма формула за писане и попълване на листите. Всички номинации през общини и региони, ще стигнат до Изпълнителния съвет на ББЦ и до Коалиционния съвет. Това реално означава, че няма да работят договорки, като от времето на Тройната коалиция. Окончателният вариант на листите ще бъде готов до 30 август, когато ще се състои втория национален конгрес на партията.

Въпреки оптимизма на Бареков и ГМО-то му много анализатори прогнозират, че на парламентарните избори няма да имат успеха от евровота и под съмнение е влизането им в парламента. Партията на цензурата била в тежка финансова криза, след като основният спонсор КТБ се оказа пробит и фалирал. Войводите от ВМРО също коментирали, че дружината им няма да стигне далече с Бареков, освен това разочарованието сред избирателите ставало все по-голямо, заради неясната политика – лутаща се в крайности. Негативно ще се отрази и приютяването на компрометиран политик като Софиянски, който има един файтон хора.

Сподели:

Коментари (0)

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Експертите акцентират върху ролята на водата като основен фактор – при обилни валежи и снеготопене се увеличава налягането в почвените пластове и се ускорява движението на земните маси.

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви