27 Януари, 2026

​Лютви Местан проведе работна среща с премиера на Турция Бинали Йълдъръм

​Лютви Местан проведе работна среща с премиера на Турция Бинали Йълдъръм

Днес Лютви Местан, председател на ПП ДОСТ и делегацията, в която са включени още Шабанали Ахмед и Венцислав Каймаканов проведоха серия срещи с турския държавен и политически елит. Първата среща беше с министър-председателя на РТурция Бинали Йълдъръм по време на която българската делегация подчерта, че ДОСТ не просто осъжда опита за военен преврат от 15 юли, но припомни че новорегистрираната партия е била първата, която е излязла с официална позиция още непосредствено след нощта на преврата. Делегацията на ДОСТ изрази и своя респект от демократичната зрялост и култура на турския народ, който се противопостави на противоконституционния преврат, както и от общата национална позиция, която управляващи и опозиция са изразили. Те пожелаха на правителството бързо нормализиране на ситуацията. Местан е запознал премиера с политическите цели на новорегистрираната партия ДОСТ, сред които задълбочаването и индифицирането на всички аспекти в отношенията между РБългария е РТурция.

Последва среща с председателя на Великото Народно събрание на Турция г-н Исмаил Кахраман, както и с г-н Азиз Бабушчу председател на Групата за приятелство между РТурция и РБългария във Великото Народно събрание на Турция. Последната среща на Местан беше с лидера на Партията на националистическото действие г-н Девлет Бахчели. Домакините пожелаха на новата партия успехи в постигането на политическите цели. Все още не е сигурно дали ще се проведе среща и с лидера на другата опозиционна партия г-н Кемал Кълъчдароглу поради това, че неговия конвой е обект на терористично нападение, което е причина за забавянето му в провинцията. Утре Лютви Местан и делегацията на ДОСТ ще участват в официалната церемония по откриването на третия мост над Босфора. 

Сподели:

Коментари (0)

Кирил Петков: Не съм и няма да бъда предател на партията, която съм създал

Кирил Петков: Не съм и няма да бъда предател на партията, която съм създал

Когато каузата е мисия, а не политическа кариера или стратегия за лично оцеляване, начините за подкрепа са много - и понякога дори по-ефективни от парламентарната скамейка, изтъква бившият депутат

Първи думи на Йотова като президент - разкри кога ще започнат консултациите

Първи думи на Йотова като президент - разкри кога ще започнат консултациите

Тя ще се съобрази с графика, след което ще започнат разговорите с представителите на всяка една политическа сила

Проф. Константинов: Пет от сегашните партии не ги виждам в следващия парламент

Проф. Константинов: Пет от сегашните партии не ги виждам в следващия парламент

Експертът остро разкритикува Румен Радев, че е подал оставка, защото това се прави единствено при извънредни обстоятелства, каквото няма