26 Декември, 2025

​Мая Манолова призна, че при Станишев в БСП нямаше демокрация

​Мая Манолова призна, че при Станишев в БСП нямаше демокрация

Трябва да върнем демокрацията, трябва да върнем гласа на хората, за сега нещата зависят от елита, а не от членовете на БСП. Ще дам право на местните структури да излъчат водачите си за избори. До сега „Позитано” определяше кой да е водач. Ще върна правилата в БСП – решенията до сега се взимаха другаде и се спускаха на Изпълнителното бюро за изпълнение. Тези популистки обещания даде по Нова ТВ настоящият зам. председател на парламента Мая Манолова, която ще се бори за лидер на партията. Думите й звучат почти цинично, защото само до преди дни Манолова беше най-твърдият подържник на Станишев и убеждаваше цяла година, че само Сергей е прав, защото е политик от европейска класа. Сега същата Мая Манолова, която е част от проблемите на столетницата се зарича да я преобрази и демократизира. С изявленията си тя признава реално, че по времето на Станишев в БСП е нямало демокрация. Манолова обясни, че случаят с избора на Пеевски за шеф на ДАНС е следствие от решение неясно взето от един екип от БСП и ДПС.

Решенията между двете партии не се взимаха открито, а задкулисно. В БСП не сме обсъждали даже, кои да са министрите. Ще спра порочните практики да се взимат решения на кафе или в ресторанти, всичко трябва да става публично. Ще убедя, че мога да водя социалистите към победа на 5 октомври, закле се Манолова. Според нея в условия на криза жените в БСП са по-ефективни.

Ние сме доказали, че можем да отстояваме позиции в тежки ситуации. Партията е в голяма криза сега. След двамата кандидати на „Позитано” аз съм на трето място и имам шансове да се преборя за поста. Кирчо Добрев обеща да порасне и да излезе от политическия пубертет. Жените сме показали за какво ставаме и какво можем да правим, а приказките му, че ставаме не за политика, а за друга работа са просто изхвърляне. Когато бяха протестите, аз излизах при хората, а не мъже от партията, обясни Манолова. Тя разкри и защо се решила да участва в надпреварата за поста на Станишев.

Ядосах се от опита новият лидер на БСП да не бъде избран от конгреса, а посочен от стария лидер. Това беше импулсът ми да влезна в това състезание. Хората имат право да изберат по честен път лидера си. Трябва да скъсаме със статуквото, нямаме време за мотаене, изборите са след дни, призова Манолова. 

Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков