27 Май, 2026

​Мехмед Дикме: Местан няма авторитет в ДПС, той е лидер по волята на Доган

​Мехмед Дикме: Местан няма авторитет в ДПС, той е лидер по волята на Доган

Това правителство ще изкара докато ДПС ги подкрепя макар и негласно. Проблемът е, че няма политическа алтернатива на тази власт и затова този кабинет ще издържи 4 г. Това обяви по ТВ7 бившият земеделски министър Мехмед Дикме. Според него при едни нови избори ще запазят присъствие само ГЕРБ и ДПС, другите партии губят.

Разбирам повода за оставка на министър Вучков. Когато нямаш 4-5 дни връзка с премиера, значи, той не иска да работи с теб. Тогава трябва да си подадеш оставката. Тепърва трябва да се анализира, защо министър и премиер си нямат доверие, попита Дикме.

Тепърва трябва да се види дали само гайки се развиват от модела КОЙ или се завиват нови болтове. Но такъв анализ не може да се направи за няколко месеца, да мине поне година и тогава можем да кажем какво се случва, посочи Дикме.

Той е категоричен, че Лютви Местан ще бъде лидер на ДПС не докато той иска, а докато реши Ахмед Доган.

Той не е издигнат от хората в партията, а е посочен от Доган. Местан няма авторитет в партията, Доган е водещата фигура. Проблемът е, че Доган се свързва със задкулисието и с един медиен магнат, с който управляват държавата. Пеевски има голямо влияние в структурите на ДПС, всичко друго са спекулации, казва още Дикме.

Сподели:
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана

Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана

"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"

Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие

Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие

"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори

Коментари (0)