1 Март, 2026

​Методи Андреев: Пускат списъци, за да подгреят терена за това, което предстои да излезе

​Методи Андреев: Пускат списъци, за да подгреят терена за това, което предстои да излезе

Винаги съм казвал - не е важно кой е пуснал списъците, а какво пише в тях. Според мен тяхното излизане е с цел да подгрее терена за това, което предстои да излезе. Това обяви по Би Ти Ви депутатът от ГЕРБ Методи Андреев.

Според него този списък прави анонс към фирмите и депозитите, защото хората не са си говорили с Цветан Василев вицове, а за бизнес. Може би в следващите списъци ще има и някакви сумички срещу тези имена. Това е едно предупреждение - щом това съм запазил, правете си сметка какво още друго съм запазил, коментира депутатът от ГЕРБ.

Андреев посочи, че във временната парламентарна комисия за КТБ вече е внесен доклада от прокуратурата за КПМГ и в него са посочени всички фирми, които са изтеглели кредити от КТБ. Става въпрос за 220 страници с класифицирана информация. За да няма такива списъци и последващи такива, за да бъдат пресечени всички тези рецидиви, всичко налично трябва да се разсекрети. Това, което е стресиращото, обаче, е, че срещу тези кредити пише - никакво обезпечение. Милиони евра, раздадени без никакви обезпечения, посочи още Андреев.

Що се отнася как ще завърши аферата КТБ, той бе лаконичен: Вчера беше казан изходът от премиера Борисов – до 30 май ще бъде избрана фирма, която ще проследи къде са изнесени парите от КТБ, за да се проследи движението на тези пари. Други е въпросът със законодателните промени, защото очевидно има вратички в закона за банките, които са позволили извършените безобразия в банката на Цветан Василев.

Методи Андреев коментира и внесеното предложение в Народното събрание от 12 депутати да отпадне давностния срок за престъпленията на комунизма.

Не става дума за нов закон, а за конкретни текстове, които са допълнение към закон, осъдил комунизма като престъпил режим. Те със сигурност ще предизвикат юридически спорове, защото хвърля ръкавици към правните среди. Но причината те да бъдат подготвени са опитите за реабилитация на времето на комунизма. С този закон ние правим един морален жест към репресираните, които искат морална справедливост. За съжаление това трябваше да стане много по-рано, както направи Германия. Този закон има и интересни акценти, важни и за съвременното ни общество и те касаят хора с имунитет, или такива, които се укриват от закона, каквито са случаите с Брендо и братя Галеви. 

Сподели:

Коментари (0)

Николай Младенов: ОАЕ прихванаха 137 ирански балистични ракети и 209 дрона

Николай Младенов: ОАЕ прихванаха 137 ирански балистични ракети и 209 дрона

Това показва колко високо е нивото на готовност и колко ефективни са защитните системи тук (Обединени арабски емирства), коментира във фейсбук Николай Младенов

„Продължаваме Промяната“ включват в изборните си листи лица от протестите

„Продължаваме Промяната“ включват в изборните си листи лица от протестите

По време на най-масовите протести за последните 30 години се появи едно цяло ново поколение на площадите и разпознаваеми личности, които изразиха многократно нетърпимостта си срещу мафията и управленския модел на Борисов и Пеевски, посочват от партията

Сачева: Гюров не е избран, а назначен и отговорността за националната сигурност е на НС

Сачева: Гюров не е избран, а назначен и отговорността за националната сигурност е на НС

Това, което се случва в Близкия изток, е сериозна геополитическа ескалация, но няма причини да се притесняваме от военна заплаха за България. Членството ни в НАТО ни защитава най-много в момента, отбеляза Деница Сачева от ГЕРБ-СДС