4 Февруари, 2026

​Методи Андреев: Сектански десни проекти нямат шанс в България

​Методи Андреев: Сектански десни проекти нямат шанс в България

Нови сектантски десни проекти няма да пробият в тази държава. Това обяви в ефира на Нова ТВ депутатът Методи Андреев, който коментира актуални въпроси, свързани с резултатите от президентските избори и причините за избора на Румен Радев. 

Той е категоричен, че политиката „комунизъм – антикомунизъм“ не може да проработи, ако се използва несръчно, тогава тя никога не дава резултат.

Има една мисъл на Бисмарк – всяка политика е по-добра от колебливата политика. Такава беше политиката на ГЕРБ през последните години и това беше забелязано от хората. Правителството не убеди хората, че моделът #КОЙ е демонтиран, че е прекъсната връзката със задкулисието, че управляващите работят в интерес на средния и дребния бизнес, даже имаше имаше случаи на корпоративното залитане към едрите производители, примерите са не един и два. Затова този вот беше за БСП, а антисистемен вот на недоволните, които не могат да траят тази ситуация, коментира Андреев.

Той смята, че тази посока в управлението и заявлението на Борисов, че ако не спечели изборите, ще подаде оставка е мобилизирало хората да реагират срещу тази колеблива политика.

Хора с дясно-центристко и проевропейско мислене реализираха наказателен вот към управлението на Борисов. Защото ако се върнем назад ще видим, че десните партии в България са губели заради своята вътрешна политика, а не заради своята външна политика. Така беше и когато загуби ОДС. Сега страната ни я очакват тежки месеци и не дай си боже и тежки години. Да не забравяме, че сега имаме избран един силен човек - Румен Радев, който е с огромен кредит на доверие. Това, което е притеснително е, че няма гаранция дали ще бъде изпълнено от Радев посланията му по отношение на ориентацията и изпълнението на трите проекта на Първанов. При този вакум в изпълнителната власт те могат да бъдат превърнати в политика, когато няма контрапункт в лицето на премиера, аргументира позицията си депутатът.

Според него ситуацията отива на зле при едни предсрочни избори, защото най-вероятно тогава ще имаме един ляв, популистки, псевдонационалистичен вот, а това едва ли е добре за страната, посочи още Андреев

Сподели:

Коментари (0)

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

"Най-важната задача на служебния кабинет е да гарантира честни и прозрачни избори, които да доведат до доверие на българите в институциите и партиите."

СГС решава за регистрацията на АПС като партия до две седмици

СГС решава за регистрацията на АПС като партия до две седмици

През ноември миналата година, на Учредително събрание, формацията избра Ахмед Доган за почетен председател с оперативни функции

Йотова пред ДПС-НН: Президентът не носи отговорност за служебно правителство, тя е на парламента

Йотова пред ДПС-НН: Президентът не носи отговорност за служебно правителство, тя е на парламента

"След промените в Конституцията НС продължава да бъде постоянно действащ орган - как ще работи служебният кабинет зависи от политическата отговорност на НС“