4 Февруари, 2026

​Миков и БСП готвят протести, ако България участва във военни действия срещу Русия

​Миков и БСП готвят протести, ако България участва във военни действия срещу Русия

„БСП е против въвличането на България в организирането на военни действия срещу Русия”. Това заяви пред медиите председателят на БСП Михаил Миков след провелия се днес семинар с кметове от левицата. „Многократно сме обсъждали въпроса за ситуацията около българските граждани в размирна Украйна. Затова още преди Коледа внесохме законопроект за създаването на постоянна комисия в НС по въпросите на българите в чужбина, но за съжалението и до днес въпросът не намери място в дневния ред на парламента. Аз лично съм имал срещи с българи от Тараклия, Болград”, каза още лидерът на социалистите. Той припомни и предложението на левицата България да бъде инициатор за хуманитарна помощ. По думите му като не се премахват съмненията за дислоциране на чужди войски в България, се създава голямо обществено напрежение. „Ще подкрепим и ще участваме в такива протестни действия, които да накарат правителството да чуе гласа и настроенията на хората. Призоваваме всички национално отговорни политически партии и правителството да заявят своята позиция по въпроса, както направи БСП. Нищо повече, нищо по-малко. И нашето правителство има отговорност за търсене на мирно решение на кризата в Украйна, защото ескалацията на конфликта засяга и България”, категоричен бе лидерът на социалистите Михаил Миков.

Сподели:

Коментари (0)

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

"Най-важната задача на служебния кабинет е да гарантира честни и прозрачни избори, които да доведат до доверие на българите в институциите и партиите."

СГС решава за регистрацията на АПС като партия до две седмици

СГС решава за регистрацията на АПС като партия до две седмици

През ноември миналата година, на Учредително събрание, формацията избра Ахмед Доган за почетен председател с оперативни функции

Йотова пред ДПС-НН: Президентът не носи отговорност за служебно правителство, тя е на парламента

Йотова пред ДПС-НН: Президентът не носи отговорност за служебно правителство, тя е на парламента

"След промените в Конституцията НС продължава да бъде постоянно действащ орган - как ще работи служебният кабинет зависи от политическата отговорност на НС“