Премиерът Пламен Орешарски и лидерът на ДПС Лютви Местан са се затворили в кабинета на председателя на парламента Михаил Миков, съобщава "24 часа". Според изданието тримата най-вероятно разговарят кога е най-удачно премиерът да подаде оставка и кога да се бъдат насрочени парламентарните избори. Лидерът на партията мандатоносител Сергей Станишев обаче не е бил забелязан около кабинета на Миков. Много е възможно Станишев да е упълномощил шефа на парламента да говори от негово име, след като на вчерашния пленум на столетницата бе натоварен с ангажимента да води преговорите по всички въпроси.
На влизане в Народното събрание Орешарски отказал да отговаря на каквито и да било журналистически въпроси. По-късно вицепремиерът Даниела Бобева обяви, че в петък министър-председателят ще бъде в парламента, за да отговаря на всички питания, свързани с “Южен поток” и фискалната политика на кабинета.
Още от България
Облаци от скакалци завладяха района на Рилските езера
Числеността на скакалците в тези части на Рила нараства до милиони при горещо време - са естествена част от планинската екосистема
Голям пожар затвори Подбалканския път край Сливен, спряха движението на влаковете
Трафикът се отбива по обходни маршрути, като полицейски екипи са на място и преценяват динамично откъде е най-безопасно да се пренасочат автомоблите
Тодор Тагарев за инцидента при Кардам: Може да не е заблуден украински дрон, а пуснат от Русия - за да набеди Украйна
Дронът падна до газопровода, който е критично важен за захранването с газ на ЕС, но и на Украйна