24 Август, 2026

​Митьо Очите ще бъде опериран в Турция

​Митьо Очите ще бъде опериран в Турция

Димитър Желязков - Митьо Очите ще бъде опериран в истанбулската болница "Джон Хопкинс", а през празниците се е наложило по спешност да посети и УМБАЛ-Бургас, съобщи "24 часа".

44-годишният Митьо Очите бе прострелян с пет куршума в заведението "4 You" в "Слънчев бряг" на 8 юни. При престрелката загина гардът му Александър Алексиев, а друг негов охранител бе ранен.

Според прокуратурата стрелбата по Желязков е дело на организирана престъпна група с ръководител Божидар Кузманов, известен с прякора си Божо Кравата. Престъпната група се е занимавала с разпространение на наркотици, изнудване, унищожаване на вещи, побой, палежи и т.н.

Няколко експертизи са необходими, за да приключи разследването за стрелбата, като най-важната от тях е комплексната съдебно медицинска и балистична, свързана с изясняване на механизма на прострелванията, които е получил Димитър Желязков.

През декември Очите за втори път бе за няколко дни в истанбулската болница „Джон Хопкинс”, а по празниците се наложило да потърси лекарска помощ в УМБАЛ-Бургас.

"Нефростомата се разши и трябваше да отида до бургаската болница. Освен това здравият ми бъбрек започна да задържа вода, консултирахме се с лекарите в Турция, оттам ни успокоиха, че няма нищо спешно, ще ми направят изследвания на място", обясни Желязков.

Прегледът при последното му посещение в Турция показал, че разкъсаният уретер е заздравял, но заради срастване се налага операция.

"Трябва да се изчака, за да я направят лапароскопска, без да ме режат", уточни Митьо Очите.

Удълженият срок на разследването изтича на 8 февруари.

Сподели:
Най-малко 14 танкера от руския сенчест флот са плавали в български води от началото на годината

Най-малко 14 танкера от руския сенчест флот са плавали в български води от началото на годината

Анализираните кораби са определени като рискови заради манипулиране или изключване на системите за автоматична идентификация, чести промени на флагове или собственици, липса на адекватни застраховки и движение към пристанища на авторитарни режими като Русия и Иран

Посланикът на Украйна Олеся Илашчук: Войната не успя да ни пречупи — благодарим на България, че е с нас!

Посланикът на Украйна Олеся Илашчук: Войната не успя да ни пречупи — благодарим на България, че е с нас!

Украйна и световната общност заедно са способни да спрат безумието на военната агресия на русия. Нито един диктатор няма право да прекроява граници с кръв. И нито един народ не трябва да преговаря за това, каква част от своята свобода трябва да пожертва, за да спре най-накрая агресоръ

Радев разкри подробности за заглушителя от Драгалевци и заяви: Край на мутринските времена...

Радев разкри подробности за заглушителя от Драгалевци и заяви: Край на мутринските времена...

Вече е установено къде е бил монтиран заглушителя за електронни сигнали, кой е собственикът на джипа и имота, където е открито устройството

Коментари (0)