Иван Сотиров
Предупреждението на премиера Борисов, че „Когато Пеевски напусне ДПС, движението ще стане приемливо за разговор“ ми напомни за една стара история за един художник, на който журито винаги приемало картините. Накрая един от колегите му не издържал и го попитал, как успява да постигне това. Художникът му отговорил, че това е много просто. На всяка картина, на най-неподходящото място слагал по едно прасенце и критиката винаги се хващала за него.
“Какво е това прасе?“,
сопнало се журито. Тогава художникът отговарял, че няма проблем и веднага махал прасенцето от картината и така журито приемало и най-слабите му творби.
Тази история много напомня за предупреждението на Борисов към ДПС. Нашият премиер освен съобразителност има и художествени наклонности, а може би и защото електоралното ни жури доказа, че след такива „трикове“ може да приеме всеки кич за шедьовър. Така, че защо де-се-пе-сарската кочинка да не ни заприлича на храм на правоверните, ако от нея махнем „прасенцето“?
Още от България
Йовчев за заплахата от Иран: Може да е хибридна атака, но нека помолим Гърция да придвижи „Пейтриът“ към нас
Ние трябва да помолим отново гръцката страна, по линия на партньорството, да придвижат една от системите „Пейтриът“ близо до нашата граница, посочи бившият вътрешен министър
Шаламанов: Прелитането на руски самолет над България е прецедент - създава риск и води до противопоставяне
Бившият военен министър зададе и провокативния въпрос: Защо Сърбия поиска помощ от Русия за пожарите, а не от ЕС
Горещо, температурите достигат 38°, малко облаци засенчват само планините на юг
Максималните температури - между 33° и 38°, за София – около 34°. По Черноморието ще е предимно слънчево, максималните температури - между 26° и 30°.