14 Януари, 2026

​МВР арестува четирима за домати и яйца срещу депутатите

​МВР  арестува четирима за домати и яйца срещу депутатите

МВР арестува тази сутрин пред парламента протестиращите Манол Глишев, Кирил Чуканов, Калин Каменов и Николай Колев - Босия Босия. Те са отведени в Първо РПУ за снемане на обяснения, научи Faktor.bg.

За пореден път българските депутати бяха посрещнати с развалени домати и яйца от недоволни от работата им граждани. Самотният бунтар Николай Колев – Босия днес имаше подкрепление. В протестната му акция се включиха още 12 души. Районът около парламента е отцепен от полицаи и жандармерия. Голяма част от народните избраници успяха да влезнат през странични входове, но около 10-12 станаха обект на атаката.

Сигурно ще ни арестуват, проверяват ни личните документи, записват ни имената, предрече пред Faktor.bg Димитрин Вичев, един от участниците. Протестиращите са недоволни от промените в Закона за НСО и провалът на съдебната реформа с позорния т. нар. "исторически компромис".

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.