31 Януари, 2026

​Напрежение в коалицията: Много некоректно изказване, реагира Радан Кънев на Борисов

​Напрежение в коалицията: Много некоректно изказване, реагира Радан Кънев на Борисов

Думите на премиера Борисов, изречени от трибуната на Народното събрание за протестиращите срещу правителството на Орешарски предизвикаха напрежение между коалиционните партньори и явното несъгласие на „Протестна мрежа“.

Къде бяхте в миналия парламент, попита Борисов Реформаторите, и добави: "На улицата бяхте. Ама бяхте там, когато бяха 100 души, когато дръпнахме на ГЕРБ хората от улицата."

"Много некоректно изказване. Защото тогава ни натискаха "да ги оставим да се разправят с ГЕРБ", а ние играхме честно", реагира лидерът на ДСБ Радан Кънев в "Туитър".

Не закъсня и позицията на протестърите, изразена от Асен Генов, публикувана във Фейсбук.

„Балонът, че Вие "контролирате" протестиращите се спука рано-рано, когато стана ясно за едни оперативно интересни лица, дето идваха организирано с автобус от югозападна България. Те бяха 2-3 дузини, не повече и бяха много активни в опитите си да създадат конфликт с полицията (нещо, което "умните и красивите" не допуснаха няколко стотин дни), реагира остро Генов.

Той е категоричен, че историческа памет за протестите притежават хиляди граждани, а техните усти нито висят, нито могат да бъдат запушени лесно.

Сподели:

Коментари (0)

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите (обновена)

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите (обновена)

Той отказа да се определи дали е ляв, десен или центрист. Същевременно на няколко пъти засегна приоритетната за левия политически спектър тема за неравенството.

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

По думите на директора Адриан Николов, това е първо посещение на диво животно в двора на учебното заведение, което се намира в центъра на София

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Медикаментът, който по закон се отпуска само с рецепта, е бил купен без такава от малка аптека в центъра на Бургас. Случаят повдигна въпроси за контрола върху продажбата на лекарства.