Лидерът на ДСБ и съпредседател на Реформаторския блок Радан Кънев не е подкрепил избора на Цецка Цачева за председател на 43-я парламент и е гласувал „въздържал се”. Това е станало ясно от компютърните разпечатки. „Против” е гласувал и Велизар Енчев от Патриотичния фронт. Действията на Кънев обаче нажежиха отново страстите в ГЕРБ.
Нямаме обяснение за тази позиция, но не е нормално да мълчиш по време на дебата. Можеше да вземе думата, и от трибуната на парламента да аргументира позицията си, заяви пред Faktor.bg зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов. Според него нелогични са обясненията, че Кънев имал някакви ангажименти към избирателите си, защото интереси и позиции имат и гласувалите за ГЕРБ. Сега те нямат обяснение, защо партията получила най-много гласове на изборите прави толкова отстъпки на реформаторите, а те продължават да се държат некоструктивно и враждебно.
Ако това е поведението на Радан Кънев сега при старта на парламента и избора на председател, как утре да очакваме неговата подкрепа при избор на правителство и взимане на важни решения за държавата.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия