С гласовете на 61 депутата, които се въздържаха и 41, гласували “против” предложенията на екс транспортния министър Ивайло Московски автосервизите да се регистрират и към транспортното министерство не бяха приети.
Видяхме некоректното поведение на водещите вчера, за да съберат този кворум. Моля ви, при прегласуване подкрепете тези промени, за да намалеят инцидентите по пътищата, апелира Московски към колегите си.
Въпреки аргументите, представени от депутата на ГЕРБ по този казус, при прегласуването законопроектът събра само 84 гласа „за". Сред подкрепилите текстовете на опозицията бяха и четирима атакисти, както и двама леви депутати.
Председателят на НС Михаил Миков пък се докачи от забележката на Московски за воденето на пленарното заседание и отрече да е имало каквито и да е пропуски при вчерашното заседание. Единствената некоректност беше, че Георги Андонов не бе отстранен от зала, скастри той опозицията със закъснение.
Законопроектът за промени в Закона за движението по пътищата на МС пък мина безпроблемно с подкрепата на 108 народни представители.
Гласувани бяха и отложените от вчера законопроекти за промени в Закона за професионалното образование и обучение, като образователният министър Анелия Клисарова дойде в НС специално за този вот.


Коментари (0)