Няма риск от бежански потоци към страната ни, категоричен бе шефът на Държавната агенция "Разузнаване" Драгомир Димитров, който участва в закрито заседание на парламентарната комисия за контрол на службите за сигурност.
По време на заседанието депутатите са поискали от ресорните шефове актуална информация за обстановката с бежанската криза в региона и готовността на институциите за реакция. Ето какво каза пред журналисти по темата шефът на разузнаването Драгомир Димитров:
"В Алепо и Мосул се водят военни операции. Засега не можем да говорим за прочистване. Нас ни интересува дали има рискове по отношение на страната ни и Европа от бежански потоци. Категорично казвам, че към момента няма такива рискове. това противоречи на стратегията на някои страни, които имат интерес да насочат бежанските потоци през Турция, към България и Европа. Категорично казваме, че няма такива рискове".
Още от България
Ивайло Мирчев: Какво са знаели службите преди да се стигне до убийството в Пловдив?
"Следят ли дейността на неонацистки и други радикални групи у нас?"
Съдът остави без разглеждане две нови искания по "Баба Алино"
Жалбите са внесени от дружеството „Форест клуб Варна“ с управител Олег Невзовов. В мотивите си съдебният състав изтъква липсата на правен интерес
Радан Кънев: Демерджиев да каже кои са тези “изроди”. Да назове руската хибридна пропаганда
"Както и радикалните организации, разпространяващи радикални и тоталитарни идеи, насаждащи омраза и призоваващи за насилие", призова лидерът на ДСБ